Історія розвитку виробництва картону і гофротари
Саме слово «картон» походить від італійського «cartone», що означає твердий, жорсткий. Початок картонного виробництва відносять до середини XVI ст., Коли зародилося книгодрукування і для збереження надрукованих текстів виготовляли своєрідні обкладинки, шляхом склеювання декількох аркушів паперу разом
Історія використання гофрованого картону налічує більше ста років. Поява гофрованого картону була пов'язана з необхідністю створення не просто пакувального матеріалу, а матеріалу, що забезпечує захист товару від механічних впливів.
Можливість застосування гофрованого паперу для упаковки вперше була визначена американцем, Альбертом Джонсоном, який шукав відповідний матеріал для упаковки скляних колб і пляшок. Перший патент на використання цього нового матеріалу для упаковки був зареєстрований 19 грудня 1871р. Через десятиліття, в 1881 р в США була випущена перша машина з механічним приводом для виготовлення двошарового гофрокартону і змотування його в рулони.
Перша машина для гофрування паперів була дуже примітивна. Її рифлені вали, для виготовлення яких були використані два старих гарматних ствола, наводилися в рух вручну. Їх нагрів, спочатку здійснювався газом через газові пальники, в зв'язку з частим загорянням паперу був незабаром замінений паровим обігрівом. Довжина гарматних валів складала 660 мм і тривалий час була визначальним розміром ширини виробленого гофрованого картону і паперу.
Виготовлення обладнання для виробництва гофрованого картону спочатку проводилося в невеликих майстерень, а в подальшому на великих машинобудівних підприємствах різних фірм, частково або повністю спеціалізувалися на виготовленні нового типу обладнання.
Для переробки листів гофрованого картону в заготовки ящиків спочатку використовувалися наявні картонажні і палітурні машини, тим більше що ширина полотна гофрованого картону становила спочатку 660 мм, збільшившись згодом до 850-1000 мм, а виготовлялися картонні ящики мали малі розміри і, отже, машин з великою робочою шириною не було потрібно. Це були риловочно-різальні машини, рубальні машини та ін. Для вирізки прорізів використовувалися дискові пилки.
Поряд з цим відбувалося і вдосконалення гофрувального машин, що призвело до створення гофрувального агрегату, що включає всі процеси від розмотування рулонів картону та паперу до отримання трьох-, п'яти- і семишарового гофрованого картону в листах і двошарового в рулонах. Одночасно збільшувалася і робоча швидкість гофрування. Якщо в 1895 р максимальна швидкість гофрування складала 3 м / хв, то в 1910 р вона склала 10, в 1920 р 20-25, в 1930 р досягла 100 м / хв.
Підвищення швидкості гофроагрегату понад 60 м / хв довго гальмувалося тим, що для поперечної відрізки листів гофрованого картону до складу агрегатів була включена резательная машина типу гільйотини, що викликало постійну затримку полотна гофрованого картону при відрізанні кожного виходить листа. Удосконалення цього вузла агрегату привело в 1940 р до випуску непреривнодействующей поперечно-різальної машини, що є прототипом сучасних машин.
Незважаючи на значні зміни, сучасна гофротара не сильно відрізняється від перших її зразків. Саме завдяки нескладній конструкції гофрокартон залишається найбільш вигідним сучасним пакувальним матеріалом, з якого можна створювати тару будь-якої конфігурації, міцності і обробки. Більш того, гофрований картон є одним з найбільш екологічно чистих пакувальних матеріалів.
Крім відносної простоти виготовлення, гофрокартон відрізняється своєю універсальністю. Цей матеріал затребуваний у багатьох сферах промисловості, так як саме його вибирають для упаковки своєї продукції виробники продуктів харчування, лікеро-горілчаної продукції, побутової та оргтехніки, канцелярських товарів і так далі. Таким чином, можна з повною впевненістю сказати, що гофрований картон займає величезну нішу на ринку пакувальних матеріалів.
У наш час виробництво гофрованого картону стало безперервним процесом. Швидкість сучасних гофрувального агрегатів досягає 200 м / хв. Використання нових технологій в машинобудуванні дозволило відкрити нову нішу на ринку обладнання для виробництва та переробки гофрованого картону. А саме: випуск високопродуктивного, відносно недорогого і не великого за габаритними розмірами обладнання орієнтованого на малий і середній бізнес.
В даний час виробники різних груп товарів за краще самі налагоджувати виробництво гофрованого картону та тари з нього, для подальшого використання її в своїх власних потребах. Відкриття такого виробництва дозволяє уникнути істотних затрат на придбання і доставку готової тари з гофрованого картону. Істотно підвищується гнучкість використання різної гофротари в процесі упаковки продукції, що випускається, незалежно від постачальників.
Інтернет магазин подарункової упаковки з картону.
Коментарі
Дописати коментар